Loading...

بلاگ ال سی کالا

آخرین پست ها
دوشنبه 01 مرداد 1403
دوشنبه 01 مرداد 1403
دوشنبه 01 مرداد 1403
يكشنبه 31 تیر 1403
يكشنبه 31 تیر 1403
يكشنبه 31 تیر 1403
يكشنبه 31 تیر 1403
شنبه 30 تیر 1403
شنبه 30 تیر 1403
جمعه 29 تیر 1403
جمعه 29 تیر 1403
جمعه 29 تیر 1403
پنجشنبه 28 تیر 1403
پنجشنبه 28 تیر 1403
پنجشنبه 28 تیر 1403
چهارشنبه 27 تیر 1403
دسته بندی
آرشیو
پنجشنبه 04 دی 1399 ال سی کالا 1035 0
عطرهای شبانه و روزانه چه فرقی دارند؟

عطرهای شبانه و روزانه چه فرقی دارند؟

عطرها هر کدام ویژگی دارند که آنها را از دیگر عطرها متمایز می کند. به عنوان مثال رایحه یک عطر تعیین می کند که عطر مناسب شب است یا روز

آنچه در این مطلب خواهید خواند

همانطور که میدانید عطرها انواع مختلفی دارند و بر اساس طبع و ترکیبات مناسب استفاده در شرایط های متفاوتی ایجاد شده اند. عطرهای طبع گرم که مناسب استفاده در هوای خنک یا سرد هستند و عطرهای سرد که برای هوای گرم ایجاد شده اند. اما تفاوت عطرها فقط مختص فصل یا شرایط استفاده نیست. عطرهای مناسب شب و روز هم متفاوت هستند. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا تفاوت عطر شب و روز را با هم بررسی کنیم.

بیایید مطلب را با مطرح کردن چند سوال ساده ادامه دهیم. به نظر شما پوشیدن یک عطر گرم در یک روز گرم تابستانی می تواند احساس شادی و سرحالی و یا لذتی را منتقل کند؟ مطمئناً خیر. یک عطر گرم در یک روز گرم، احساسی جز سردرد یا حس یک بوی ناخوشایند را منتقل نمی کند . یا حتی پوشیدن یک عطر سرد در یک روز سرد زمستانی هم فقط احساس سرمای بیشتر، رخوت و بی حوصلی و یا حتی در انتها بیماری را منتقل می کند.

این قضیه در مورد همه چیز صادق است. صنعت پوشاک را مثال می زنیم. مثلاً لباس پشمی و چکمه در فصل تابستان احساس خفگی و گرمای زیاد را منتقل می کند و همین لباس در فصل زمستان احساس گرمی دلچسب و آرامشبخش می دهد و یا لباس نخی و صندل برای تابستان مطلوب و برای زمستان غیر ممکن است.

برای حضور در مهمانی ها و دورهمی های روزانه لباس روز می پوشیم و برای مهمانی های رسمی و شبانه لباس شب! این قضیه در مورد عطرها هم صادق است. همانطور که برای حضور در محل کار لباس خانه نمی پوشیم و برای رفتن تا سر کوچه لباس مجلسی، عطر شب را هم برای روز و عطر روز را برای شب استفاده نمی کنیم.

ویژگی های عطر روز

عطرهای روز برای استفاده در محل هایی که در طول روز می رویم ساخته شده اند. مکان هایی مانند: محل کار، حضور در مکان های عمومی، گردش روزانه، باشگاه ورزشی، پارک و به طور کلی هر محلی که هر فردی در طول روز به آنجا رفت آمد دارد. عطرهای روز باید روایح ملایمی داشته باشند تا هرگز باعث آزار کسی نشوند (زیرا هرگز تضمینی وجود ندارد که دیگران سلیقه ما در عطر را بپسندند ((:

عطرهای روز سطح پوست را معطر می کنند و ماندگاری و پخش بوی متوسط، در حدی که اطرافیان را اذیت نکند دارد. یک عطر با بوی سنگین هرگز مناسب استفاده در روز نیست.

ویژگی های عطر مناسب شب

عطرهای شب مناسب مکان هایی است که شما بعد از ساعت کاری در آنجا حاضر می شوید. مکان های رسمی، مهمانی ها و مراسم های شبانه و ... جاهایی هستند که افراد برای حضور در آنجا از عطر شب استفاده می کنند. این مکان ها مناسب استفاده عطرهای سنگین و قوی هستند که نه تنها زیاد احساس شود بلکه باعث جلب توجه دیگران هم بشود.

عطرهای گرم، تلخ، شیرین و تند مناسب استفاده در شب هستند. زیرا این عطرها اکثراً بوی تندی دارند و حضور شما را به وضوح به دیگران گوشزد می کنند. این عطرها ماندگاری و پخش بوی مناسبی دارند و نیازی نیست که مرتب تجدید شوند.

عطرها درست مانند لباس شرایط استفاده دارند. عطر مناسب فصل سرد با فصل گرم با هم متفاوت است. هم چنین عطر روز با عطر شب هم متفاوت است.

عطرهای روز مناسب مکان های عمومی هستند.

عطرهای شب مناسب مهمانی های شبانه، مراسم رسمی شبانه و قرارهای عاشقانه است.

عطرهای روز رایحه ملایم، ماندگاری و پراکندگی متوسط دارند.

عطرهای شب سنگین و قوی هستند ماندگاری و پراکندگی خوبی دارند. اغلب گرم، تلخ، شیرین یا تند هستند و اکثراً بوی تندی دارند.

عطر و ادکلن

ال سی کالا

 

مرجع تخصصی عطر و ادکلن در ایران

قیمت و خرید عطر و ادکلن اصل و اورجینال از برندهای معتبر دنیا بهترین راه برای خرید عطر و ادکلن اصل و اورجینال خرید از فروشگاه معتبر است

اشتراک در خبرنامه