Loading...

بلاگ ال سی کالا

آخرین پست ها
دوشنبه 25 تیر 1403
يكشنبه 24 تیر 1403
شنبه 23 تیر 1403
شنبه 23 تیر 1403
شنبه 23 تیر 1403
شنبه 23 تیر 1403
جمعه 22 تیر 1403
جمعه 22 تیر 1403
جمعه 22 تیر 1403
جمعه 22 تیر 1403
پنجشنبه 21 تیر 1403
پنجشنبه 21 تیر 1403
پنجشنبه 21 تیر 1403
چهارشنبه 20 تیر 1403
دسته بندی
آرشیو
پنجشنبه 04 دی 1399 ال سی کالا 2204 0
تفاوت عمده عطر تلخ و شیرین در چیست؟

تفاوت عمده عطر تلخ و شیرین در چیست؟

رایحه تلخ و شیرین رایج ترین نوع رایحه در عطر است. عطرهای تلخ و شیرین هر کدام از ترکیب اسانس های بخصوصی ساخته می شود و خصوصیات و شرایط استفاده خود را دارند

آنچه در این مطلب خواهید خواند

عطرها از عناصر طبیعی طبیعت ساخته می شوند و هر کدام رایحه های مختلفی دارند و رایج ترین نوع رایحه تلخ و شیرین است.

عطری که از اسانس های شیرین مانند وانیل ساخته شده باشد قطعاً رایحه شیرینی هم دارد و عطری که از ادویه های تندی شرقی ساخته شده باشد، رایحه ای تلخ دارد.

حتماً قبل از خرید عطر مطمئن شوید به چه رایحه ای علاقمندید و ترجیح می دهید عطرتان از چه اسانس هایی ساخته شده باشد. بوی شکلات دوست دارید یا ترجیح می دهید عطرتان بوی گل یا میوه دهد. به عنوان مثال عطرهای چرمی و چوبی بوی بسیار مخصوصی دارند و اغلب مورد پسند آقایان هستند. اما مورد بحث ما در این مقاله عصاره شیرین یا تلخ عطر و تفاوت های آن هاست.

 

به چه رایحه ای تلخ می گوییم؟

توجه کنید، عطر تلخ احساس تلخی است که از استشمام رایحه تلخ به ما دست می دهد که طبیعتاً از مواد تشکیل دهنده عطر منتشر می شود.

اسانس عطر تلخ

عطرهای تلخ اصولاً از گیاهان، ادویه های تند و ریشه درختان ساخته می شوند و معمولاً از اسانس هایی مثل قهوه، نعناع، چوب سوخته، میخک و دارچین ساخته می شوند و در نهایت بوی عطری بسیار متفاوت ایجاد می کنند.

عطر تلخ مورد استفاده چه کسی است؟

رایحه تلخ، بسیار متفاوت و سلیقه ایست و عطرهای مردانه و زنانه زیادی با این رایحه ساخته شده اند اما اگر بخواهیم مصرف آن را بسنجیم باید بگویم که این رایحه ها به دلیل سنگینی که دارند عموماً مورد پسند آقایان است.

عطر تلخ را کجا استفاده کنیم؟

عناصر سازنده عطر تلخ، رایحه آن را بسیار سنگین کرده است و همانطور که میدانیم این روایح مناسب استفاده در مکان های رسمی هستند.

عطر تلخ را در چه فصلی استفاده کنیم؟

عطرهای تلخ مناسب استفاده در فصل های زمستان و پاییز هستند که هوا سردتر و بوی عطر ماندگارتر است.

به چه رایحه ای شیرین می گوییم؟

رایحه ای که از استشمام آن احساس خوردن خوراکی شیرین می کنیم. خوراکی شیرین خوشمزه ای را عطر کارامل، گل ها یا رایحه های چوبی شیرین

اسانس عطر شیرین

در ساخت عطرهای شیرین از موادی استفاده می شود که طعم شیرینی دارند. رایحه خوراکی های شیرین مثل کارامل، رایحه های چوبی شیرین و گلها.

رایحه شیرین بیشتر مناسب چه کسی است؟

اکثراً خانم های طرفدار عطرهای شیرین هستند اما اگر بگوییم که این رایحه مختص بانوان است غلط است زیرا عطرهای مردانه بسیار خوشبویی با رایحه شیرین وجود دارند که بسیار هم محبوب هستند.

عطر شیرین را کجا استفاده کنیم؟

برخلاف عطرهای تلخ که برای مکان های رسمی مناسب اند عطرهای شیرین، برای استفاده در جمع های خانوادگی، محافل دوستانه و صمیمی و مهمانی های کوچک و دورهمی مناسب ترند.

 

 

 

رایحه تلخ و شیرین رایج ترین نوع رایحه عطر هستند.

ساده ترین راه مشاهده مشخصات کالا یا سوال از فروشنده کالاست. اما اگر می خواهید خودتان آن را حدس بزنید، بایستی عطر را بو کنید. اگر احساس تلخی، مانند خوردن مثلاً یک بادام تلخ حس کردید، عطر تلخ است.

عطرهای تلخ بیشتر در میان آقایان محبوب و رایج هستند.

اگر بررسی عمومی کنیم می بینیم اکثر بانوان عطرهای شیرین را دوست دارند.

عطرهای تلخ معمولاً برای مراسم ها و مهمانی های رسمی مناسبند و عطرهای شیرین برای جمع دوستانه و صمیمی

عطر و ادکلن

ال سی کالا

 

مرجع تخصصی عطر و ادکلن در ایران

قیمت و خرید عطر و ادکلن اصل و اورجینال از برندهای معتبر دنیا بهترین راه برای خرید عطر و ادکلن اصل و اورجینال خرید از فروشگاه معتبر است

اشتراک در خبرنامه