Loading...

بلاگ ال سی کالا

آخرین پست ها
جمعه 29 تیر 1403
جمعه 29 تیر 1403
جمعه 29 تیر 1403
پنجشنبه 28 تیر 1403
پنجشنبه 28 تیر 1403
پنجشنبه 28 تیر 1403
چهارشنبه 27 تیر 1403
چهارشنبه 27 تیر 1403
چهارشنبه 27 تیر 1403
سه شنبه 26 تیر 1403
دوشنبه 25 تیر 1403
يكشنبه 24 تیر 1403
شنبه 23 تیر 1403
شنبه 23 تیر 1403
شنبه 23 تیر 1403
دسته بندی
آرشیو
چهارشنبه 03 دی 1399 ال سی کالا 1103 0
با این ترفندها عطر تقلبی را تشخیص دهید!

با این ترفندها عطر تقلبی را تشخیص دهید!

اشباع بازار از عطر های فیک و تقلبی، دانستن روش های تشخیص عطر اصل و اورجینال از تقلبی را برای کسانی که فقط عطر اصل خرید می کنند، به امری ضروری تبدیل کرده است

آنچه در این مطلب خواهید خواند

فروشگاه­های فروش عطر و ادکلن پر شده است از عطرهای تقلبی و فیک که آنها را به عنوان عطر اصل و اورجینال با قیمت های هنگفت به مشتری میفروشند؛ کسانی که این عطرها را می­خرند از قیمت گزافی که بابت این عطر بی­کیفیت پرداخت کرده اند شگفت زده می­شوند و اغلب غافل از اینکه عطر تقلبی خریده­اند، این بی­کیفیتی را به پای سازنده عطر می­گذارند و گمان می­کنند، کارخانه تولید­کننده عطر در فرمول عطر دستکاری کرده و یا از موارد بی­کیفیت استفاده کرده است.

در این مقاله قصد داریم چند ترفند ساده اما کاربردی در تشخیص عطر اصل از تقلبی را به شما نشان دهیم؛ پس در ادامه این مطلب با ما همراه باشید:

1- به بسته بندی و سلفون کشی جعبه دقت کنید

سلفون کشیده شده بر روی جعبه بایستی کاملاً فیت جعبه باشد و به هیچ وجه جابجا نشود؛ سلفون لبه­های بالا و پایین جعبه باید بسیار منظم روی هر قرار گرفته باشد و هیچ بی­نظمی در آن دیده نشود. بنابراین زمان خرید عطر، جعبه را در دست بگیرید، اگر ذره­ای احساس کردید سلفون روی جعبه لق میزند و یا لبه های بالا یا پایین سلفون ناصاف و نامتقارن روی هر قرار گرفته به اصل بودن عطر شک کنید.

 

2- کیفیت ساخت جعبه را بررسی کنید

برای بسته بندی عطرهای اورجینال، از مقواهای باکیفیت و سفید استفاده می شود. اما برای بسته بندی عطرهای فیک و تقلبی از مقواهای سست و نازک که معمولاً رنگ آن به تیرگی (طوسی)  شبیه است ساخته می شود.

داخل جعبه عطر معمولاً ضربه گیرهایی قرار دارد که باید مانع آسیب و لق خوردن عطر در جعبه شود. این ضربه گیرها کاملاً قالب شیشه عطر ساخته می شوند و شیشه عطر باید به راحتی داخل آن جا شود. اگر جعبه عطر این مشخصات را نداشت، باید به اصل بودن آن شک کنید.

 

3- نوشته های روی جعبه و شیشه عطر را از نظر گرامری چک کنید

نوشته های روی جعبه و شیشه عطر اصل هیچ مشکل گرامری و یا غلط تایپی ندارند. برندهای معتبر چنان نظارت دقیقی در روند تولید عطر دارند که محال ممکن است اشکالات اینچنینی برای محصولاتشان پیش بیاید. بنابراین اگر کوچک­ترین مشکلی در نوشته ها مشاهده کردید بدون شک بدانید که عطر تقلبی است.

 

4- شماره سریال ته شیشه و روی جعبه عطر را با هم مطابقت دهید

شیشه و جعبه عطر دارای شماره سریال یکسانی هستند. این شماره معمولا روی شیشه عطر هک شده و روی جعبه نوشته شده است؛ دقت کنید این دو شماره بایستی کاملاً با هم مطابقت داشته باشند و با کیفیت بسیار تمیز بر روی هر دو قرار گرفته باشند. اگر این نشانه ها را بر روی عطر ندیدید به اصل بودن آن شک کنید.

 

5- طراحی ظاهری شکیل شیشه عطر

شیشه عطرهای اصل از مواد اولیه مرغوب ساخته شده است و به هیج وجه پستی و بلندی و حباب در آن دیده نمی شود. اما شیشه عطرهای تقلبی معمولاً کم کیفیت و از شیشه های نامرغوب ساخته شده­اند.

درپوش عطرهای اورجینال، بی نقص است و کاملاً کیپ بسته می شود و قابل نشت کردن نیست.

 

6- رنگ محلول عطر

برندهای معروف رنگ زیادی در محصولات خود استفاده نمی‌کنند، به همین دلیل است که رنگ عطرهای اصل معمولا کم رنگ و بسیار شفاف است. رنگ شیمیایی چشمگیر عطر نشانه تقلبی بودن عطر است. هیچ ذره­ای نباید در مایع عطر شناور و یا ته­نشین شده باشد.

 

7- پیچیدگی و ماندگاری رایحه عطر را بررسی کنید

لایه های بویایی عطرهای اصل در سه طبقه نُت آغازی، نت میانی و نت پایه دسته بندی می­شوند. هر لایه در زمانی خودنمایی می­کند. به این معنی که رایحه عطر از زمانی که روی پوست اسپری می­شود تا زمان جذب کامل، به تدریج تغییر می­کند و هر زمان رایحه­ای خاص و متفاوت را از خود بروز می­دهد، تا زمانی که روایح موجود در نت پایه خود را بروز و بر روی پوست ماندگار شوند. عطرهای تقلبی تک بعدی هستند و ظرف مدت کوتاهی عطر خود را از دست می­دهند.

 

8- به قیمت عطر توجه کنید

امکان ندارد عطری اصل باشد و با قیمتی بسیار پایین تر از قیمت مرسوم بازار به فروش برسد. البته این به این معنی نیست که قیمت بالای عطر نشان از اصل بودن آن است اما باید این واقعیت را هم قبول کنیم که هر ارزانی بی­علت نیست!

برای رفع این مشکل پیشنهاد می­کنیم معیار سنجش قیمت عطرتان از روی قیمت دلار باشد و همیشه قیمت دلاری آن را چک کنید.

 

سخن آخر با خوانندگان

اطلاعاتی که داریم از آسان­ترین روش ­های تشخیص عطر اصل از عطر تقلبی بود. امیدواریم با داشتن این اطلاعات به دام فروشندگان متقلب که عطرهای فیک را با ادعای اصل بودن آن می­فروشند نیفتید و البته همیشه از فروشگاه­های معتبر خرید کنید و با خرید عطر فیک از دست­فروشان خطر ایجاد حساسیت های پوستی را به جان نخرید!

بله، قطعاً ممکن است. اما باید چند ترفند کاربردی را فرا بگیرید و با استفاده از آنها عطر اصل را از تقلبی تشخیص دهید.

توجه به ظاهر عطر مرحله شروع تست عطر از لحاظ اصالت است و بعد از آن مشخصه های دیگری نیز وجود دارند که بایستی بررسی شوند.

برند های معروف معمولاً از رنگ های زیادی در محصولات خود استفاده نمی کنند.

عطرهای اصل در سه طبقه نُت آغازی، میانی و پایانی دسته بندی می شوند که هر کدام در زمان مشخصی بروز می کنند. اما عطرهای تقلبی و بی کیفیت تک لایه هستند و از همان ابتدا با بوی تندی ظاهر و خیلی زود محو می شوند.

عطرها بسته به برند تولید کننده و کیفیت عطر قیمت های متفاوتی دارند و برخی از عطرها تولید برندهای گران و برخی ارزان هستند. اما به طور کلی و از آنجایی که عطرهای اصل از مواد طبیعی بعضاً گرانقیمت تولید می شوند اغلب گران هستند و نمی توانند قیمت پایینی داشته باشند.

اگر عطری با نام عطر اصل اما قیمت پایین به فروش رسید، مطمئن باشید که عطر اصلی نیست. اما این به آن معنی نیست که عطر گران حتماً اصل و مرغوب است.

عطر و ادکلن

ال سی کالا

 

مرجع تخصصی عطر و ادکلن در ایران

قیمت و خرید عطر و ادکلن اصل و اورجینال از برندهای معتبر دنیا بهترین راه برای خرید عطر و ادکلن اصل و اورجینال خرید از فروشگاه معتبر است

اشتراک در خبرنامه