Loading...

بلاگ ال سی کالا

آخرین پست ها
يكشنبه 03 تیر 1403
يكشنبه 03 تیر 1403
يكشنبه 03 تیر 1403
شنبه 02 تیر 1403
شنبه 02 تیر 1403
جمعه 01 تیر 1403
جمعه 01 تیر 1403
پنجشنبه 31 خرداد 1403
پنجشنبه 31 خرداد 1403
پنجشنبه 31 خرداد 1403
پنجشنبه 31 خرداد 1403
پنجشنبه 31 خرداد 1403
چهارشنبه 30 خرداد 1403
چهارشنبه 30 خرداد 1403
سه شنبه 29 خرداد 1403
سه شنبه 29 خرداد 1403
دسته بندی
آرشیو
چهارشنبه 26 خرداد 1400 ال سی کالا 644 0
چگونه ادکن بزنیم و خود را معطر کنیم؟

چگونه ادکن بزنیم و خود را معطر کنیم؟

چگونه ادکلن بزنیم که ادکلن روی بدنمان خوشبو باشد. برای استفاده از ادکلن حتما چند پاف از ادکلن را بر روی پوست و لباستان اسپری کنید

آنچه در این مطلب خواهید خواند

طبیعتاً هدف هر کسی از استفاده از عطر و ادکلن داشتن استایلی معطر و بدنی خوشبوست. اما تابحال این مشکل برای شما پیش آمده است که بعد از استفاده از عطر و ادکلن، نه تنها خوشبو نشده اید، بلکه بوی ناخوشایندی را احساس کرده اید. یا اینکه ابتدا عطر و بوی خوشی را حس کردید، اما بعد از گذشت مدت زمانی، این بوی خوش تبدیل به یک بوی نامطبوع شد؟!
یکی از دلایل مهم این اتفاقات به نحوه استفاده از عطر و ادکلن بر می گردد. اینکه چگونه ادکلن بزنیم و چطور استایل خود را معطر کنیم تا بوی خوشایندی بدهیم، نکاتی دارد که در این مقاله قصد عنوان کردن آن را داریم.

ادکلن

چگونه ادکلن بزنیم؟

آموزش نحوه صحیح اسپری ادکلن و نحوه استفاده از عطر

1- اولین و مهمترین نکته به نحوه اسپری ادکلن بر می گردد. چگونه ادکلن بزنیم که ادکلن روی بدنمان خوشبو باشد. برای استفاده از ادکلن حتما چند پاف از ادکلن را بر روی پوست و لباستان اسپری کنید. اسپری ادکلن بر روی پوست باعث ماندگاری بیشتر بوی عطر و پخش بوی بهتر آن می شود. پارچه لباس، تار و پودهای ریزی دارد که عطر را به خوبی جذب می کند. اسپری ادکلن بر روی پارچه ها باعث ماندگاری بهتر بوی عطر می شود.
2- برخی افراد گمان می کنند، اگر عطر و ادکلن را در هوا اسپری کنند و از آن عبور کنند، به خوبی می توانند تمام بدن خود را معطر کنند! اما باید بگوییم که این تصور کاملاً اشتباه است. اسپری ادکلن در هوا، فقط باعث پراکندگی و هدر رفتن ذرات عطر می شود. بعد از مدت کوتاهی ذرات عطر در هوا بخار می شوند و از بین می روند.
3- حتماً عطر را بر روی پوست تمیز و کمی مرطوب اسپری کنید. اگر لازم است قبل از استفاده از عطر و ادکلن دوش بگیرید. عطر به زیبایی جذب پوست تمیز می شود.
4- عطر را بر روی نقاط نبض دار بدن اسپری کنید. نقاط نبض دار بدن مثل مچ دست، پشت گوش، گردن و ... عطر را به خوبی جذب می کنند.
5- قبل از استفاده از عطر سعی کنید کمی مرطوب کننده یا وازلین، بر روی نقاط نبض دار بدن بمالید. مرطوب بودن یا چرب بودن پوست، بوی عطر را ماندگارتر می کند.
6- یکی دیگر کارهای نادرستی که در نحوه استفاده از عطر به کرات استفاده می شود. مالش مچ دست ها بر روی هم بعد از اسپری کردن عطر است. این کار به هیچ وجه توصیه نمی شود. زیرا مالش مولکول های عطر باعث از بین رفتن ساختار عطر و در نتیجه کاهش کیفیت و ماندگاری عطر و ادکلن می شود.
7- بعد از نحوه استفاده از عطر و ادکلن، نحوه نگهداری از عطر و ادکلن، یکی از گزینه های بسیار مهم در حفظ کیفیت و ماندگاری بالاتر عطر است. یکی از نکات مهم این هست که هرگز عطر را در معرض نور خورشید یا هر نوع حرارت دیگری قرار ندهید. نور، گرما و رطوبت باعث از بین رفتن کیفیت عطر، تغییر رنگ و بوی عطر می شود.
عطر را حتماً در جاهای خشک و خنک و دور از نور خورشید نگهدارید. جاهایی مثل حمام، کنار پنجره ها، نزدیک لوازم گرمایشی برای نگهداری مناسب نیستند. سعی کنید عطر را داخل کلکسیون عطر در جای مناسب مثل اتاق شخصی یا جایی که شرایط به خوبی مهیاست نگهداری کنید.
نگهداری از عطر در محیط های مرطوب مثل حمام، باعث تجزیه ترکیبات عطر می شود.

در این مقاله ترفندها و نکات بسیار مهم و کاربردی در نحوه صحیح اسپری و نگهداری از عطر و ادکلن را عنوان کرده ایم.

نقاط نبض دار مثل گردن، مچ دست، پشت گوش و ... بهترین جا برای اسپری عطر و ادکلن هستند.

جاهای خشک و خنک مثل اتاق شخصی، در مکانی که دور از نور خورشید باشد، برای نگهداری از عطر مناسب است.

بله رطوبت باعث کاهش کیفیت و تغییر ساختار عطر می شود.

عطر و ادکلن

ال سی کالا

 

مرجع تخصصی عطر و ادکلن در ایران

قیمت و خرید عطر و ادکلن اصل و اورجینال از برندهای معتبر دنیا بهترین راه برای خرید عطر و ادکلن اصل و اورجینال خرید از فروشگاه معتبر است

اشتراک در خبرنامه