Loading...

بلاگ ال سی کالا

آخرین پست ها
يكشنبه 03 تیر 1403
يكشنبه 03 تیر 1403
يكشنبه 03 تیر 1403
شنبه 02 تیر 1403
شنبه 02 تیر 1403
جمعه 01 تیر 1403
جمعه 01 تیر 1403
پنجشنبه 31 خرداد 1403
پنجشنبه 31 خرداد 1403
پنجشنبه 31 خرداد 1403
پنجشنبه 31 خرداد 1403
پنجشنبه 31 خرداد 1403
چهارشنبه 30 خرداد 1403
چهارشنبه 30 خرداد 1403
سه شنبه 29 خرداد 1403
سه شنبه 29 خرداد 1403
دسته بندی
آرشیو
چهارشنبه 03 دی 1399 ال سی کالا 1108 0
با انواع عطرها و تفاوت هایشان آشنا شوید!

با انواع عطرها و تفاوت هایشان آشنا شوید!

پِرفیوم، اُدو پِرفیوم، اُدو تویلِت، اُدکُلُن، اوفِرِش انواع عطر هستند که در میزان مایع روغنی، الکل و آب که تاثیر مستقیم در کیفیت عطر دارند با یکدیگر متفاوتند

آنچه در این مطلب خواهید خواند

پِرفیوم، اُدو پِرفیوم، اُدو تویلِت، اُدو کُلُن، او فِرِش کدام را بخریم؟ کدام کیفیت بیشتری دارند و ماندگار تر هستند؟ کدام یک ارزانتر هستند؟ محبوبیت کدام بیشتر است؟ چگونه انواع عطر را از هم تشخیص دهیم؟

اینها همه سوالاتی هستند که برای هر فردی زمان انتخاب و خرید عطر پیش می آید؛ این افراد معمولاً برای جواب سوالات به دنبال فروشنده عطر می روند، اما واقعیت این است که فروشنده هرگز زمان توضیح دادن تفاوت تک تک عطرها را به تمام مشتریان ندارد، بنابراین بهتر است با شناختن انواع عطر با دانش کافی برای خرید هر محصولی اقدام کنیم. اگر شما هم برای دانستن انواع عطر و تفاوت های آنها مشتاق شدید در این مقاله از ال سی کالا با ما همراه باشید.

در ابتدا باید بگوییم که عطر از مجموع مایع روغنی (که همان عصاره واقعی عطر است)، الکل و آب تشکیل شده و میزان غلظت مایع روغنی عطرها در کیفیت آن ها بسیار تاثیرگذار است. هر چه غلظت مایع عطر بیشتر باشد، بوی عطر قوی تر و ماندگارتر خواهد بود. پس بیایید انواع مختلف عطرها را با هم بررسی و میزان ماندگاری و غلظت مایه آن ها را با هم بسنجیم.

 

انواع عطر

خیلی از ما با تنها واژه ای که آشنا هستیم عطر و یا ادکلن (ادوکلن) است. اما بهتر است بدانیم عطرها انواع متفاوتی با ویژگی های متفاوتی دارند که معمولاً فروشندگان عطرها فقط به نام آن اشاره می کنند و توضیحی در مورد خصوصیات آنها نمی دهند؛ بهتر است خود ما انواع آنها را بشناسیم تا دچار اشتباه نشویم.

  1. پِرفیوم (Perfume)
  2. اُدو پِرفیوم (Eau de Perfume)
  3. اُدو تویلِت (Eau de Toilette)
  4. اُدو کُلُن (Eau de Cologne)
  5. او فِرِش (Eau Fraiche)

 

حالا بیایید این 5 نوع عطر را از جهات مختلف با هم بررسی کنیم:

1. پرفیوم

پرفیوم ها خالص ترین نوع عطر با بالاترین غلظت مایه های روغنی گران هستند که درصد الکل کمی دارند. حدود 20 تا 30 درصد پرفیوم از مایه روغنی تشکیل شده که این امر باعث ماندگاری بسیار بالای آن است. اغلب پرفیوم ها حدوداً بین 6 تا 8 ساعت ماندگاری دارند و بهتر است برای ماندگاری بیشتر بر روی مناطق نبض دار مثل مچ دست یا گردن اسپری شود.

غلظت بالای مایع روغنی موجود در پرفیوم که مایعی بسیار گرانقیمت است آن را تبدیل به کالایی لوکس و ارزشمند کرده است؛ به طوری که سازندگان عطرها این محصول خاص را در شیشه هایی بسیار شکیل عرضه می کنند تا به نوعی تفاوت آن را به رخ مشتریان بکشند و قیمت مناسبی را برای رایحه اصیل عطر که از روغن آن منتشر می شود طلب کنند. اما خاص بودن این نوع عطر فقط رایحه قوی و ماندگار آن نیست بلکه حجم بالای روغن باعث افزایش کیفیت پرفیوم شده که به هیچ وجه ضرری ندارد و برای پوست های حساس بسیار مناسب است.

 

2. ادو پرفیوم

اگر بخواهیم عطرها را رتبه بندی کنیم باید بگوییم که بعد از پرفیوم، ادوپرفیوم در رتبه دوم کیفیت و غلظت مایه روغنی قرار دارد. حدوداً 15 تا 20 درصد ادو پرفیوم ها از مایه روغنی ساخته شده و مابقی حجم آن از ترکیب آب و الکل ساخته شده است. میزان ماندگاری آن حدوداً بین 4 تا 5 ساعت است که باز هم زمان قابل توجهی است. ادو پرفیوم ها به دلیل رایحه ملایم تری که دارند برای مصرف روزانه توصیه می شوند و انتخاب مناسبی برای کسانی هستند که پوست های خشک و حساس دارند.

 

3. ادو تویلت

ادوتویلت ها جایگاه سوم را از نظر قیمت و کیفیت به خود اختصاص داده اند؛ اما باید بگوییم محبوب ترین و پرفروش ترین نوع عطرها هستند. بیایید دلیل این محبوبیت را با هم بررسی کنیم. اختصاص حدود 5 تا 15 درصد مایع روغنی در فرمولاسیون این نوع عطر، آن را در ردیف عطرهای سبک و خوش قیمت قرار داده است. رایحه بسیار ملایم تر، قیمت مناسب تر، ادو تویلیت را به نوع عطری محبوب در میان عموم مردم تبدیل کرده است و اغلب انتخاب بسیاری از خانم ها و آقایان برای استفاده در طول روز و حتی شب می باشد. طبیعی است که درصد الکل و آب بالای این نوع عطر باعث ماندگاری کم آن (حدوداً بین 2 تا 3 ساعت) شده است و توصیه می کنیم که در طی شبانه روز آن را مدام همراه خود داشته باشید و وقتی رایحه کمرنگ شد، عطر خود را تجدید کنید.

 

4. ادو کلن

اغلب ما ادکن ها را تنها مختص آقایان می دانیم؛ اما باید بگوییم که صحیح نیست و اودکلن های زنانه زیادی هم وجود دارند. اما باید اعتراف کنیم که ادکلن میان آقایان محبوب تر است و استفاده از آن در میان مردان رواج بیشتری دارد. درصد مایع روغنی بسیار کم (حدوداً 2 ساعت) و الکل بسیار بالا دلیل محبوبیت بالای آن است. ادکلن ها بسیار ارزان تر و در شیشه های بزرگتری تولید و عرضه می شوند اما نمی توانیم بگوییم که کاملاً مقرون به صرفه هستند زیرا باید مدام و هر دوساعت تجدید شوند و البته که رایحه قوی ندارند.

 

5. او فرش

او فرش‌‌ها پایین‌ترین غلظت عطرمایه‌های روغنی را دارند. فقط ۱ تا ۳ درصد محلولشان حاوی عطرمایه‌های روغنی است. رایحه بسیار سبک، قیمت بسیار ارزان و ماندگاری پایین (نهایتاً 1 تا 2 ساعت) از ویژگی های این نوع عطر هستند. اوفرش ها، برخلاف انواع دیگر عطر، درصد الکل پایین تری دارند و حجم بیشتر آن از آب تشکیل شده است. اگر بخواهیم او فرش را در یک جمله توصیف کنیم باید بگوییم "اوفرش ها محلول بسیار معطر با رایحه ملایمی هستند که از استشمام آنها احساس تازگی و طراوت بسیاری کسب می کنیم"

اگر بخواهیم جمع بندی مختصری راجع به انواع عطر داشته باشیم، آنها را به صورت زیر دسته بندی می کنیم:

 

نوع عطر غلظت عطرمایه روغنی ماندگاری ویژگی ها
پرفیوم ۲۰ تا ۳۰ درصد ۶ تا ۸ ساعت قیمت بالا، مناسب برای پوست های حساس
ادو پرفیوم ۱۵ تا ۲۰ درصد ۴ تا ۵ ساعت قیمت نسبتاً بالا، مناسب برای پوست های حساس، بسیار رایج
ادو تویلت ۵ تا ۱۵ درصد ۲ تا ۳ ساعت بسیار محبوب و رایج
ادو کلن ۲ تا ۴ درصد ۲ ساعت محبوب آقایان، حجم زیاد، درصد الکل بالا
او فرش ۱ تا ۳ درصد ۲ ساعت بسیار ارزان، درصد آب بالا

 

در آخر

به این نکته توجه داشته باشید که همیشه غلظت بالای عطرمایه های روغنی به معنای کیفیت بهتر نیست. پرفیوم ها با کیفیت ترین نوع عطر هستند، اما در شرایطی که کیفیت عطر مایه روغنی مورد استفاده در فرمول آنها مناسب باشد. پرفیوم ها درجات کیفی متفاوتی با قیمت های مختلفی دارند که قطعاً در کیفیت و ماندگاری آنها بسیار تاثیر گذار است.

پِرفیوم، اُدو پِرفیوم، اُدو تویلِت، اُدو کُلُن، او فِرِش

عطر از مجموع مایع روغنی (که همان عصاره واقعی عطر است)، الکل و آب تشکیل شده است.

مایع اصلی عطر، مایع روغنی یا عصاره واقعی عطر است که از مواد طبیعی موجود در طبیعت گرفته شده و بسیار گرانقیمت است. هر چه میزان مایع روغنی عطر بیشتر باشد، عطر باکیفیت تر است.

تفاوت انواع عطر به میزان تشکیل دهنده عطر از مایع روغنی عطر، الکل و آب است.

پرفیوم با توجه به حدود 20 تا 30 درصد مایه روغنی عطر با کیفیت ترین و البته گران ترین نوع عطر است.

ادو تویلت ها حدود 5 تا 15 درصد مایه روغنی دارند و قیمت و کیفیت قابل قبولی دارند و به همین دلیل محبوبیت بیشتری هم دارند.

ادکلن الکل بیشتری دارد و فقط 2 تا 4 درصد مایع روغنی در آن وجود دارد، ماندگاری آن کوتاه است اما بسیار مقرون به صرفه است و محبوب آقایان است.

اوفرش ها محلول بسیار معطر با رایحه ملایمی هستند که از استشمام آنها احساس تازگی و طراوت بسیاری کسب می کنیم

عطر و ادکلن #index 

ال سی کالا

 

مرجع تخصصی عطر و ادکلن در ایران

قیمت و خرید عطر و ادکلن اصل و اورجینال از برندهای معتبر دنیا بهترین راه برای خرید عطر و ادکلن اصل و اورجینال خرید از فروشگاه معتبر است

اشتراک در خبرنامه