Loading...

بلاگ ال سی کالا

آخرین پست ها
دوشنبه 02 خرداد 1401
دوشنبه 02 خرداد 1401
دوشنبه 02 خرداد 1401
يكشنبه 01 خرداد 1401
يكشنبه 01 خرداد 1401
يكشنبه 01 خرداد 1401
يكشنبه 01 خرداد 1401
شنبه 31 اردیبهشت 1401
شنبه 31 اردیبهشت 1401
شنبه 31 اردیبهشت 1401
جمعه 30 اردیبهشت 1401
جمعه 30 اردیبهشت 1401
دسته بندی
آرشیو
چهارشنبه 01 بهمن 1399 ال سی کالا 448 0
با انواع رایحه عطر و تفاوتهایشان آشنا شوید!

با انواع رایحه عطر و تفاوتهایشان آشنا شوید!

عطرها رایحه های متفاوتی دارند که هر کدام زیبایی و شگفتی بی نظیری را در خود نهفته دارند و مناسب فرد و شرایط خاصی هستند که باید آن را بشناسید و با آن آشنا شوید.

آنچه در این مطلب خواهید خواند

عطرها رایحه های متفاوتی دارند که هر کدام زیبایی و شگفتی بی نظیری را در خود نهفته دارند و حس زیبای منحصر به هر فردی را منتقل می کنند. برای خرید عطر ابتدا باید انواع رایحه ها را بشناسید و ببینید کدام یک مورد پسندتان است و حس مطلوبی را به شما منتقل می کند. این مقاله را تا آخر مطالعه کنید و هر زمان که خواستید برای خرید عطر مراجعه کنید، رایحه مورد پسندتان را با فروشنده در میان بگذارید و از او بخواهید که عطرهای همان طیف بو را نشان تان دهد.

در ادامه انواع رایحه عطر را به همراه معرفی چند عطر در همان طیف بو به شما معرفی می کنیم:

1. گروه بویایی مرکباتی

رایحه مرکباتی شامل روایحی از نُت های طبیعت است که از میوه ‌هایی مانند پرتقال،‌ نارنگی،‌ و ترنج برگرفته شده ‌اند. این گروه بویایی یکی از باطراوت‌ ترین خانواده عطرها است که روایح آن بسیار تند و فرار است و در هر عطری به یکباره ظهور می کند.

از تراشه‌ی پوست مرکبات روغن‌های عصاره‌ای ساخته می شود و دقیقا به همین دلیل است که اسانس مرکبات در عطرها باعث ایجاد رایحه های هیجانی و‌ تند و در عین حال بسیار تازه و انرژی زا می شود. رایحه مرکبات یکی از عناصر تشکیل دهنده نُت های اولیه عطر هستند.

مشاهده عطرهایی با رایحه های مرکباتی

مشاهده عطرهای مرکباتی معطر

مشاهده عطرهای مرکباتی شیرین

2.گروه بویایی گیاهی

رایحه های گیاهی یا علفی که بوی شبیه به چمن زده شده می دهند و یکی دیگر از گروه‌های عناصر نت ‌های اولیه هستند. رایحه‌ای تازه و تند و پرطراوت که بهترین انتخاب برای استفاده روزانه است و حس طراوت و شادابی را القا می کند. رایحه هایی مانند سرخس، اسطوخودوس و رزماری در این دسته قرار می گیرند. استفاده از اسانس گیاهی در عطرهای گرم که در ترکیب خود نت ‌های سبز دارند بسیار رایج است و باعث افزایش حس تندی و سرزندگی می شود.

مشاهده عطرهای معطر گیاهی

مشاهده عطرهای گُلی گیاهی

3.گروه بویایی گلی

رایحه گلی عطرها، از انواع گُل ها سرچشمه گرفته و بسیار رایج و تشخیص آن کار بسیار آسانی است. استفاده از عطر گل رز و یاس بسیار مرسوم است و بوی آشنایی دارد؛ هم چنین شکوفه پرتقال،‌ گل صدتومانی و گاردنیا از گل‌های دیگر محبوب در خانواده گلی است. گل‌ها به دلیل آنکه رایحه شان عامه پسند است به راحتی می توانند به عنوان یکی از عناصر عطرهای امضا مطرح شوند.

مشاهده عطرهایی با رایحه های گُلی

4.گروه بویایی میوه‌ای

رایحه میوه ای که از عناصر میوه‌ای گرفته می شوند و همگی بسیار آبدار، شیرین،‌ و خوردنی هستند. اسانس این عطرها شامل هلو، سیب، و روبارب (از خانواده ریواس) گرفته شده است. استفاده از روایح میوه ای در میان عطرهای بسیار محبوب و رایج است و عنصر میوه ای یکی از اعضای همیشگی نُت میانی عطر است.

عطرهای زنانه و مردانه چایپر میوه ای

عطرهای زنانه و مردانه گُلی میوه ای

عطرهای زنانه و مردانه معطر میوه ای

عطرهای زنانه و مردانه گُلی میوه ای شیرین

5.گروه بویایی آبی

آب و هوا که در مجموع بوی خاصی نمی دهد؛ اما منظور از روایح آبی عناصر متشکل از مولکول ‌های مصنوعی است. یکی از معروف‌ترین عناصر آبی Calone نامیده می‌شود و معمولا در تمام نت‌های اقیانوسی،‌ دریایی، بارانی،‌ و آبی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مشاهده عطرهای معطر آبزی

مشاهده عطرهای چوبی آبزی

مشاهده عطرهای گُلی آبزی

6.گروه بویایی فوژه

روایح فوژه ای بوی اسطوخدوس و سایر گیاهان ترکیب شده با دانه تونکا (کومارین) را در خود جای داده است. در گذشته استفاده از اسانس های فوژه ای در عطرها بسیار مرسوم بود و از زمانی به بعد استفاده از آن به دست فراموشی سپرده شد. اما طی دهه های اخیر این رایحه کلاسیک بسیار در میان آقایان و بانوان محبوب و استفاده از آن در عطرها مرسوم شده است.

عطرهای مردانه و زنانه معطر فوژه

7.گروه بویایی ادویه ای

این رایحه از ادویه‌های شگفت‌انگیز زیادی مثل فلفل،‌ میخک و دارچین به وجود می آید. استفاده از رایحه ادویه ای در نت میانی عطرها رایج و با عطر تندی و گرمای خوبی می بخشد و باعث ایجاد حس آرامش می شود.

عطرهای مردانه و زنانه ادویه جات معطر

عطرهای مردانه و زنانه معطر ادویه ای

8.گروه بویایی شرقی

رایحه های شرقی از نُت های پایه شیرین و گرم و پودری به وجود می آید. موادی مانند وانیل، صمغ مر، کندر که همگی آرام بخش هستند. روایح شرقی اغلب حالت خوراکی دارند اما نباید با نُتهای خوراکی اشتباه گرفته شوند. روایح شرقی تلخ و تحریک کننده هستند و معمولاً برای شب استفاده می شوند.

عطرهایی با رایحه های شرقی

9.گروه بویایی چوبی

روایح چوبی بیشتر مورد علاقه آقایان است. ترکیبات چوبی برگرفته از چوب صندل، سدر، نعناع هندی و خس خس هستند و بویی شبیه به خاک اره یا مداد تراشیده شده می دهند. عطرهای چوبی گرم و پرقدرت هستند و ماندگاری طولانی دارند.

عطرهایی با رایحه های چوبی

10.گروه بویایی چایپر

رایحه چایپر بسیار خاص است و در سال 1917 وارد دنیای عطرسازی شد. چایپر به عنوان یک رایحه پیچیده شامل چندین عنصر، مثل چوب بلوط، نعناع هندی و نت های چرمی است. نام چایپر گرفته شده از جزیره قبرس است زیرا بسیاری از گیاهان موجود در این گروه بویایی در این جزیره یافت می شود.

 

عطرهایی با رایحه های چایپر

11.گروه بویایی مُشکی

بوی مَشک پودری، سرزنده و پشمی است. اما به طور کلی بوی خاصی ندارد. مَشک  متعادل کننده تمام عطرهاست و باید به مقدار کم در ساختار همه عطرها وجود داشته باشد.

11 خانواده مهم بویایی عطر شامل مرکباتی، گیاهی، گلی، میوه ای، آبی، فوژه، ادویه ای، شرقی، چوبی، چایپر، مُشکی هستند.

خیر! مطمئناً یک عطر ارزان قیمت و تقلبی هرگز از روایح طبیعی و بعضاً گرانقیمت ساخته نشده اند. این عطرهای نامرغوب اغلب بعد از مدتی کوتاه بدبو می شوند و کیفیت خود را از دست می دهند.

عطر و ادکلن

ال سی کالا

 

مرجع تخصصی عطر و ادکلن در ایران

قیمت و خرید عطر و ادکلن اصل و اورجینال از برندهای معتبر دنیا بهترین راه برای خرید عطر و ادکلن اصل و اورجینال خرید از فروشگاه معتبر است

اشتراک در خبرنامه