Loading...

بلاگ ال سی کالا

آخرین پست ها
سه شنبه 28 فروردین 1403
سه شنبه 28 فروردین 1403
دوشنبه 27 فروردین 1403
يكشنبه 26 فروردین 1403
شنبه 25 فروردین 1403
شنبه 25 فروردین 1403
شنبه 25 فروردین 1403
شنبه 25 فروردین 1403
جمعه 24 فروردین 1403
جمعه 24 فروردین 1403
جمعه 24 فروردین 1403
پنجشنبه 23 فروردین 1403
چهارشنبه 22 فروردین 1403
سه شنبه 21 فروردین 1403
دوشنبه 20 فروردین 1403
شنبه 18 فروردین 1403
شنبه 18 فروردین 1403
شنبه 18 فروردین 1403
دسته بندی
آرشیو
دوشنبه 20 بهمن 1399 ال سی کالا 811 0
عطر امضا چیست؟ راهنمای خرید عطر امضا

عطر امضا چیست؟ راهنمای خرید عطر امضا

عطر امضا رایحه ای است که با آن برای همیشه در ذهن دیگران ثبت و خاطره انگیز می شوید و انتخاب آن مراحل و شرایطی دارد که برای یک انتخاب آگاهانه باید آنها را بدانیم

آنچه در این مطلب خواهید خواند

عطر امضا رایحه ای است که با آن برای همیشه در ذهن دیگران ثبت و خاطره انگیز می شوید. اکثر خانم ها یا آقایان عطرباز از یک تا چند عدد عطر، به عنوان عطر امضا، برای خودشان دارند که آنها را کاملاً مطابق به سلیقه شخصی خودشان انتخاب کرده اند و آن را در شرایط های مختلف استفاده می کنند. برای درک بیشتر موضوع اجازه دهید یک مثال بزنیم. تابحال شده وارد جمعی شوید و بوی عطری را بشنوید و در ذهنتان به یاد فرد خاصی بیفتید؟ پرسشی که مطرح کردیم، پاسخ کوتاه و کامل به تعریف عطر امضاست.

خرید عطر مردانه

خرید عطر زنانه

انتخاب عطر امضا

برخلاف تصور خیلی افراد، انتخاب عطر امضا به هیچ وجه کار آسانی نیست و مراحل زیادی دارد. اینکه صرفاً از بوی یک عطر خوشتان بیاید به این معنی نیست که می توانید آن را به عنوان عطر امضا انتخاب کنید! برای انتخاب عطر مناسب باید زمان زیادی صرف کنید و حوصله به خرج دهید. آزمون خطاهای زیاد و گذشت زمان و تست روایح متفاوت کلید انتخاب یک عطر امضای مناسب برای هر بانو و یا آقایی است.

خب، حالا که با تعریف عطر امضا آشنا شدیم و متوجه شدیم که انتخاب آن ترفندهایی دارد که باید آنها را یاد بگیریم، بیایید در ادامه این مطلب با ترفندهای کلیدی و مهم در این زمینه آشنا شوید.

مراحل انتخاب عطر امضا به همراه نکات کلیدی:

1- مرحله نخست: شخصیت شناسی

کدام گروه بویایی عطرها را بیشتر می پسندید؟ عطرهای گُلی، دودی، چرمی، آبزی یا ...؟ کدام؟ این سوالی است که باید اول به آن پاسخ صحیحی بدهید. ابتدا شخصیت خودتان را بشناسید و با کمک مقالاتی که در مورد رایحه مناسب هر شخصیت است، پی به رایحه مناسب شخصیتی خودتان ببرید.

مطالب مرتبط دیگر را بخوانید

 

2- متفاوت انتخاب کنید

صرف اینکه یک عطر خیلی پرفروش و محبوب است و اکثریت آن را دوست دارند، دلیل بر انتخاب آن نیست. دقت کنید، رایحه عطر امضا باید مطلوب و مورد پسند شخص شما باشد و نه دیگری. عطر را ببویید و ببینید آیا نسبت به دیگر عطرها برایتان متفاوت است؟ آیا بوی آن را از دیگر عطرهایی که قبلاً بوییده اید بیشتر دوست دارید؟ حاضرید ساعات طولانی با رایحه آن سپری و کنید و غرق لذت از بوی خاص و خوشایند آن شوید؟ اگر پاسختان به این سوال مثبت است، مرحله بعدی تست عطر را انجام دهید و اگر خیر! اشکالی ندارد. عطر دیگری را امتحان کنید.

 

3- صادقانه انتخاب کنید

همانطور که در مرحله قبل گفتیم، عطر امضا متعلق به شماست، نه دیگری! پس عطری را انتخاب کنید که واقعاً دوستش داشته باشید و در واقع روی آن تعصب داشته باشید. یک فرد جدی با ظاهر رسمی، هرگز نمی تواند یک عطر گُلی رو دوست داشته باشد و عطر به ظاهر او مثل یک وصله ناجور عمل می کند. پس صادق باشید و خودتان را هرگز گول نزنید.

4- شناخت رایحه ها

گروه های بویایی مختلف را بشناسید و بدانید عمده ترکیبات آن ها چیست. در عمومی ترین حالت بدانید که عطرهای گُلی از ترکیب انواع گُل ها ساخته شده اند و عطرهای چوبی، ترکیبات سازنده انواع چوب های طبیعت را دارند. بقیه عطرها هم به همین روال.

برای تست رایحه، اول از عطرهای سبک شروع کنید.

انواع رایحه ها:

عطرها رایحه های مختلفی دارند که چند مورد از مهمترین آنها را مرور می کنیم:

گُلی

بوی انواع گُل های موجود در طبیعت مثل یاس و سوسن و ...

مُشکی

ابتدا بوی تندی دارند اما به مرور زمان ملایم تر می شوند و بویی شبیه به شویند های لباس دارند.

دودی

بوی دود حاصل از سوختگی چوب کاملاً در این نوع رایحه مشهود است.

مرکباتی

روایح مرکباتی بوی انواع مرکبات مثل: پرتقال و نارنج را می تواند داشته باشد.

چوبی

بوی چوب را می شود کاملاً از عطرهای چوبی حس کرد.

 

5- گران شروع نکنید

اگر یک عطر را انتخاب کردید، در خرید عطر عجله نکنید. عطرهای اصل و باکیفیت همیشه گران هستند و اگر بوی عطر دلتان را بزند و یا برایتان مشکلی ایجاد کند. پول زیادی را صرف چیزی کرده اید که هرگز از آن استفاده نمی کنید. پیشنهاد ما در این شرایط ها خرید عطرهای مینیاتوری یا سمپل است. این عطرها در حجم های 1 تا 3 میلی لیتری عرضه می شوند  و معمولاً با هدف تست رایحه خریداری می شوند.

پس ابتدا سمپل عطر را خریداری و چند روز تست کنید و بعد از کسب اطمینان، شیشه اصلی عطر را خریداری وهزینه کنید.

6- مرحله اولیه تست عطر

عطر های تقلبی تک لایه هستند. همان اول که افشانده می شوند بوی قوی و تندی را نشان می دهند و همانطور که زود ظاهر می شوند، زود هم از بین می روند و خط بویی به جا نمیگذارند.

برعکس، عطرهای اصل سه لایه اند. هر کدام از لایه ها (اولیه، میانی، پایانی) روایح خودشان را دارند. به مرور ظاهر می شوند و نه یکباره و در آخر ماندگار می شوند. بنابراین برای تست رایحه یک عطر باید صبور باشید و در ساعات اولیه عطر را کاملاً زیر نظر بگیرد. ساعات پایانی روایح نُت های پایانی ظاهر می شوند که در واقع رایحه اصلی عطر را دارند و بسیار مهم هستند.

 

به هیچ وجه. فرآیند انتخاب عطر امضا بسیار حساس و زمانبر است و نباید به یکباره شتابزده انتخاب شود.

نیمتوان گفت. صرف اینکه یک عطر معروف و پرفروش است به این معنی نیست که مناسب انتخاب به عنوان عطر امضاست.

خیر، شناخت روایح متعدد عطر یکی از مراحل تست انتخاب عطر امضاست.

انتخاب رایحه عطر یک مسئله کاملاً سلیقه ای است. بعضی از افراد بوی تند دوست دارند و بعضی دیگر ملایم. اما نکته ای که وجود دارد اینکه در مرحله تست عطر باید اول از عطرهای ملایم شروع کنیم.

خیر، عدد مشخصی ندارد و حداقل یکی است. اما معمولاً هر کس بسته به شرایط استفاده یک عطر مشخصی دارد.

این موضوع هم کاملاً سلیقه ایست. اما معمولاً عطربازان حرفه ای فقط به داشتن یک عطر بسنده نمی کنند و برای هر شرایط عطر مناسب همان موقع را دارند.

عطر و ادکلن

ال سی کالا

 

مرجع تخصصی عطر و ادکلن در ایران

قیمت و خرید عطر و ادکلن اصل و اورجینال از برندهای معتبر دنیا بهترین راه برای خرید عطر و ادکلن اصل و اورجینال خرید از فروشگاه معتبر است

اشتراک در خبرنامه